Święto Kowali 2007

Święto Kowali 29-30.06 – 1.07.2007 – relacja ze spotkania!

Jak już napisaliśmy w aktualnościach, w dniach 29-30.06 – 1.07.2007 na Zamku w Gniewie odbyło się coroczne spotkanie Kowali Artystów (znane jako „Święto Kowali”). Kontynuując dotychczasową tradycję, spotkanie to miało jednak szczególny charakter – w trakcie jego trwania reaktywowano zlikwidowane w zeszłym roku Stowarzyszenia Polskich Artystów Kowali.

Impreza miała charakter otwarty, w jej trakcie dochodziło do wielu spotkań między różnymi ludźmi z różnych branż i rozmów o charakterze zarówno formalnym, jak i nieco mniej…

 

dsc_1105.jpg

 

dsc_1489.jpg

Zdjęcia: Nowy Prezes Pan Adam Stachowicz oraz pokaz slajdów z wystawy kowalstwa w Holandii.

Wszystkie zdjęcia w tej relacji wykonał Pan Marek Piosik – dziękujemy!

 

Stare Stowarzyszenie – nowa formuła

Stowarzyszenie zachowując dotychczasową nazwę i logo uzyskało jednocześnie nowy statut oraz zarząd. Uczestnicy spotkania jednogłośnie wybrali na stanowisko prezesa zarządu pana Adama Stachowicza. Wraz z nowym zarządem zmieniają się cele oraz polityka jaką chce prowadzić SPAK. Oczywiście, idąc zgodnie z obecnymi trendami działalność Stowarzyszenia ma być silnie ukierunkowana na pozyskiwanie środków unijnych, które mają umożliwić realizację celów statutowych. SPAK znacznie aktywniej niż dotychczas będzie współpracował z samorządami lokalnymi oraz podobnymi do siebie organizacjami z kraju i zagranicy. Nowością jest możliwość uczestnictwa w Stowarzyszeniu osób, które niekoniecznie są osobiście kowalami – nowym członkiem może zostać każdy, komu bliskie są cele statutowe oraz ma chęć ich czynnego realizowania.

Wszystkich, którzy są chętni do zapoznania się z celami statutowymi wkrótce odeślemy do strony SPAK-u. Strona zostanie opublikowana w momencie zakończenia procedury rejestracyjnej w KRS.

Poniżej kilka zdjęć z zebrania założycielskiego.

dsc_1110.jpg

 

Robert Bednarski (z przodu), (od lewej) Butrykowscy (dwóch synów wraz z ojcem), Krzysztof Cieplak

dsc_1111.jpg

(od lewej) Józef Janik, Mikosz

dsc_1491.jpg

 

Obrady – strona internetowa, nowe możliwości mediów

dsc_1109.jpg

 

Na ostatnim zdjęciu Maria Rogińska oraz piszący te słowa Grzegorz Rogiński.

A tymczasem wieczorem…

Po ciężkim dniu obrad (jak to zwykle w przyrodzie bywa) nastąpił długo oczekiwany wieczór. Na dziedzińcu Zamku w Gniewie odbyła się uczta! jadła i napoju było pod dostatkiem, a warstwę intelektualną umiliły przemówienia burmistrza Gniewu pana Bogdana Badziong, kasztelana Zamku pana Jarosława Struczyńskiego oraz nowego prezesa Spak-u pana Adama Stachowicza. Dodatkowo biesiadnicy mogli poskakać w rytmie szalonej momentami muzyki granej przez zespół Żywiołak.

dsc_1097.jpg

Popis wirtuozerii w obchodzeniu się z trunkiem

dsc_1131.jpg

Wieczorowa uczta zamkowa

dsc_1147.jpg

Od lewej: Adam Stachowicz, burmistrz Bogdan Badziong oraz Jarek Struczyński

dsc_1149.jpg

dsc_1164.jpg

dsc_1153.jpg

Kilka zdjęć z biesiady – ostatnie to oczywiście demoniczna śpiewaczka z zespołu Żywiołak

Dzień następny i niestety już ostatni

Ostatni dzień uczestnicy spotkania spędzili dokonaniu formalności związanych ze Stowarzyszeniem oraz przy palenisku. Podsumowaniem było wspólne zakuwanie nitów kraty, która zamknie studnię na dziedzińcu Zamku w Gniewie.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z tego wydarzenia.

 

 

dsc_1259.jpg dsc_1265.jpg
dsc_1277.jpg dsc_1287.jpg

dsc_1269.jpg dsc_1280.jpg

dsc_1294.jpg dsc_1325.jpg

dsc_1300.jpg dsc_1320.jpg

Na tym kończy się nasza relacja. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Grzegorz Rogiński