Rewitalizacja.info promuje SPAK!

Obecna sytuacja kowalstwa artystycznego (i pokrewnych branż, związanych z tradycyjnymi rzemiosłami) jest delikatnie mówiąc, nieciekawa. Rzemiosło tradycyjne wymaga od wykonującego i zamawiającego większej ilości dwóch rzeczy – czasu i pieniędzy. Chciałbym podkreślić tu słowo„większej”, ponieważ narzuca ono pytanie: Większej od czego? Ano od wielu rzeczy: np. czasu i pieniędzy jakie potrzebne są na zakupy w hipermarkecie, w porównaniu z długą i ciekawą wizytą w pracowni rzemieślnika, ceną energii zużytej na wykonanie wyrobu przez koncern, w porównaniu z energią włożoną w przygotowanie niepowtarzalnego projektu i wyrobu. Porównań jest mnóstwo – do Państwa należy wybór!

Zespół serwisu Rewitalizacja.info pragnąc czynnie wspierać działalność Stowarzyszenia Polskich Artystów Kowali udostępnia mu nieodpłatnie swoje zasoby projektowe oraz informatyczne.

Zdjęcia wykonane podczas Święta Kowali na Zamku w Gniewie. Poniżej Darek Syczuk z Pracowni Autorskiej Adama Stachowicza wykonuje swoją Różę – myślę, że nie zwiędnie tak szybko.

0011.jpg

0021.jpg

0031.jpg