Jak układać płytki COTTO? Instrukcja

Płytki podłogowe COTTO kleić na normalny klej do płytek – jeżeli jest ogrzewanie podłogowe to klej musi być do niego odpowiedni. Pod płytkami nie może być powietrza (pustek powietrznych).

Płytki kłaść na grubą warstwę kleju tak, aby ewentualne nierówności i krzywiznę płytek wygubić na kleju. Płytki są formowane ręcznie i mają tendencję do lekkiego wybrzuszenia wierzchnią warstwą do góry. Ewentualne wystające krawędzie lub kanty można zetrzeć grubym papierem ściernym. Polecamy stosowanie kleju do terakoty SOPRO.

Po związaniu kleju wyczyścić powierzchnię płytek, można stosować wilgotna gąbkę, zabrudzenia po kleju można zetrzeć papierem ściernym, można też użyć środków do usuwania nalotów cementowych.

Na suchą i czystą powierzchnię nanieść wałkiem gąbkowym jedną warstwę impregnatu do terakoty ProtectGuard WL. Odczekać do całkowitego wyschnięcia (zalecamy odczekanie 1 nocy), temperatura otoczenia musi być wyższa niż 10 st. C.

Fugowanie terakoty – dzięki impregnatowi fugujemy płytki tak samo jak płytki glazurowane, bardzo pomocna jest paca płytkarska z gąbką. Fuga do terakoty powinna być odpowiednia tzn. jej deklarowana przez producenta szerokość powinna odpowiadać szerokości zastosowanej fugi, w praktyce nadają się wszystkie fugi, których szerokość stosowania wynosi do 2 cm. Osobiście polecam fugi do terakoty SOPRO – są one sprawdzone w bardzo dużej części naszych realizacji.

fugowanie-terakoty-cotto-2.JPG

fugowanie-terakoty-cotto-4.JPG

fugowanie-terakoty-cotto-6.JPG

fugowanie-terakoty-cotto-7.JPG

fugowanie-terakoty-cotto-8.JPG

fugowanie-terakoty-cotto-9.JPG

fugowanie-terakoty-cotto-10.JPG

fugowanie-terakoty-cotto-12.JPG

fugowanie-terakoty-cotto-14.JPG

Po wyczyszczeniu fugi i jej wyschnięciu nanosimy drugą warstwę impregnatu (w szczególnych przypadkach można jeszcze użyć kwasu lub papieru ściernego, ale przy prawidłowej aplikacji nie powinny być konieczne dalsze zabiegi czyszczące).

Powierzchnia będzie gotowa do użytku po całkowitym jej wyschnięciu – ok. 24 godzinach.

Powodzenia w montażu!