Cegła gotycka formowana ręcznie – rekonstrukcja północnej części murów miejskich w Poznaniu

Chcielibyśmy poinformować, że dostarczona (i wykonana) przez nas cegła gotycka formowana ręcznie  została użyta w  ilości ok. 25 000 szt. przy okazji rekonstrukcji północnej części murów miejskich w Poznaniu (Wielkopolska Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Masztalarskiej 3 w Poznaniu). Zapraszamy do zapoznania się z informacją na ten temat w serwisie poznan.pl: http://www.poznan.pl/mim/public/events/events.html?co=print&id=40942

Wykonawcą prac konserwatorskich jest firma RENOX (www.renox.neostrada.pl). Przedsiębiorstwo Konserwacji Zabytków RENOX ma na swoim koncie wiele znaczących realizacji z dziedziny renowacji i konserwacji zabytków w Poznaniu oraz jego okolicach. Najbardziej znaną realizacją tej firmy jest udział w budowie oraz adaptacja konserwatorska Centrum Biznesu i Sztuki „Stary Browar” (http://starybrowar5050.com/).

Jak widać na zdjęciach zastosowana cegła gotycka zupełnie nie odbiega wyglądem od oryginalnej – łączenia i uzupełnienia w murach są zupełnie naturalne.

00114.jpg

Cegła formowana ręcznie - Mury Miejskie Poznań

Cegłą gotycka

Cegła gotycka

Cegła Gotycka