Cegła porozbiórkowa, gotycka

Oferujemy dwa rodzaje cegły porozbiórkowej, formowanej ręcznie, gotyckiej

1. Cegła gotycka – 290 x 150 x 80 mm

Wiek cegły – 120 lat. Cegła porozbiórkowa (cegła gotycka) pochodzi z Niemiec – posiada badania wykoname w niemczech (w języku niemieckim) stwierdzające jej wytrzymałość oraz mrozoodporność 25 cykli. Z powodu ręcznego wykonania wymiary cegieł są niejednorodne – rzeczywista wysokość cegły w jednej dostawie waha się od 75 do 80 mm. Dostępne są duże ilości tej cegły.

Z uwagi na odległość cegłę sprowadzamy tylko w dostawach pełno samochodowych – po 3600 szt.

cegła porozbiórkowa, cegła gotycka

cegła porozbiórkowa, cegła gotycka cegła porozbiórkowa, cegła gotycka

Cegły są oczyszczone z zaprawy wapiennej, są gotowe do użycia. Po wymurowaniu można dodatkowo zmyć elewację wodą – odsłonimy wtedy jej oryginalny, ciemno-czerwony kolor. Zdjęcia na szarym tle pokazują kolor cegły po umyciu. W roku 2007 cegły zostały wykorzystane w następujących obiektach: Hotel Rezydent w Gdańsku, Katedra Św. Jakuba w Szczecinie, Kościół w Gubinie, Kościół w Ząbkowicach Śląskich.

2. Cegła gotycka – 280 x 140 x 70 mm – sprzedaż tej cegły jest wstrzymana do marca w związku z zaprzestaniem prac rozbiórkowych

Cegła gotycka pochodzi z Polski. Nie posiada badań. Z powodu ręcznego wykonania wymiary cegieł są niejednorodne – rzeczywista wysokość cegły w jednej dostawie waha się od 70 do 65 mm. Cegła nadaje się przede wszystkim do zastosowań wewnątrz budynków, po wyselekcjonowaniu można używać na zewnątrz. W wypadku stwierdzenia wad zapewniamy dostarczenie na nasz koszt reklamowanej ilości.

Cegłę dostarczamy w ilościach od 100 do ok. 1000 szt. w jednej dostawie – możliwe większe dostawy.

cegła porozbiórkowa gotycka cegła porozbiórkowa gotycka

Sprawdź cenę! Wyślij zapytanie!

W celu przedstawienia Państwu rzetelnej oferty prosimy o podanie ilości zamawianych sztuk, formatu, kodu pocztowego miejsca dostawy.